Çatı Onarım Ustası

Çatı Onarım Ustası Nedir

Çatı, binamızı sıcak, soğuk, rüzgar, yağış vb atmosfer koşullarından koruyan yapının en üst elemanıdır. Bu haliyle özellikle binaların en üst katında oturanların için düzgün şekilde yapılmış olması ve sıkıntısız olması önemli bir yapı elemanıdır. Tamir ise aksayan, bozulmuş veya çalışmayan bir durumun, yapının onarımı veya yenilenmesi, kalitesinin artırılması anlamına gelir.

Ülkemizde özellikle kış ayları hava olaylarının şiddetli geçtiği, yağmur, kar ve düşük sıcaklıklar gibi hava olaylarının şiddetli yaşandığı bir ülkedir. Dört mevsim belirgin olarak yaşandığı için yıl içinde büyük sıcaklık değişiklikleri olmakta, bunun yanında özellikle karasal iklimin yaşandığı yerlerde gün içinde de büyük sıcaklık değişiklikleri olmaktadır. Bu durumlar yüzünden ülkemizdeki yapılarda sık sık çatı tamiri ihtiyacı oluşmaktadır.

Yukarıda bahsedilen olumsuz durumların dışında kış aylarında evimizin daha iyi ısınması, yaz aylarında ise bunaltıcı sıcaklıklardan korunması için çatı izolasyonu yaptırmak yoluyla çatı tamirine ihtiyaç duyarız.

Çatı Tadilatı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak malzeme ve ekipman çatınızın mevcut yapısına uygun olmalıdır.

Kullanılan malzemeler CE belgeli veya TSE belgeli olmalıdır.

Çatı ustası ekibi gereken kişisel güvenlik önlemlerini ve yangın güvenliği önlemlerini almalıdır.

Çatınız eğer gerçekten ağır hasarlı durumdaysa yeniden yapımı yolu tercih edilmelidir. Yeniden yapılırken kullanılacak malzemelerin ve yöntemin modern ve bulunduğunuz bölgeye yeterli olmasına dikkat etmelisiniz.

Çatı izolasyonu da yapılacaksa, kullanılan malzemenin yeterli ısı yalıtımı sağlamasına ve su yalıtımı sağlayacağından emin olunuz.

Profesyonel, köklü ve tecrübeli bir firmayla çalışmanız hem işin doğru şekilde yapılması hem de daha sonrasında oluşabilecek durumların hızlıca çözümü için size büyük avantaj sağlayacaktır.

Çatı tamiri işlerinizde her türlü sorunuzu veya aklınıza takılanları danışmak, her türlü çatı ve izolasyon hizmeti almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir