Osb Çatı Kaplama

OSB Çatı Kaplama

Osb çatı yapımı, sayesinde işleriniz daha kısa sürede bitmiş oluyor. Bizler genel olarak çatı izolasyon, şıngıl çatı kaplama, arduazlı kumlu membran çatı yapımı vs. çatı uygulamalarında uygulamaktayız. Osb çatı yapımı, genel olarak çatının ızgaralarının üzerine monte edilen ve çok kullanışlı bir malzeme olan OSABE zamanın en iyi çatı kaplama mukavvası olarak bilinmektedir. Bizler Osb çatı kaplaması işini çok fazla uygulamaktayız. Mesela müşterilerimiz bizden  en çok balkon üstüne osb çatı kaplama, yapılmasını çok fazla istemekte bizlerde OSB çatı yapımı uygulaması için çalışmalarımıza başlayarak en temiz.

OSB Ahşap Paneller


OSB 3 Sınıfı neme dayanıklılık konusunda OSB 2 sınıfından daha dayanıklı bir üründür. Çatı ve benzeri rutubetli ortamlardaki uygulamalarda Egger OSB 3 kullanımı gerekmektedir. Yüzey görünümü mat ve koyudur. 24 saat suda bekletildiğinde kalınlıkta %15 şişme gözlenmiştir. OSB 2 Sınıfı, özellikle rutubetsiz ortamda kullanılan mukavemetli ahşap panellerdir. Doğu Avrupa ‘da yetişen Kızıl Çamlardan üretilmektedir. Yüzey görünümü mat ve koyudur. 24 saat suda bekletildiğinde kalınlıkta %20 şişme gözlenmiştir. (Neme dayanıklılık için OSB 3 levha tavsiye edilir)

şekilde çatının her noktasını kaplayarak osb çatı yapımı işlemimiz bitmiş bulunmaktadır.

Çatılarda en çok tercih edilen uygulamalardan birtanesi ise Membran izolasyonudur. Onun için membran altına ilk olarak gerekilen en iyi kaplama hangisi olur? Membran izolasyonu nasıl yapılır? gibi sorularda ilk olarak çatı iskeleti bittikten sonra membran uygulamaları yapılmaktadır.  Osb çatı ile farklı bir kolaylık sağlar ve işçilikten tasarruf edilmiş olur. Bu yüzden Osb çatı kaplama fiyatları maliyeti uygun bir çatı kaplama sistemleridir.

Blog içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir